Jak założyć szkołę tańca?

Dążenie do marzeń wymaga odwagi. Ale sami przekonaliśmy się wiele razy, że warto wcielać plany w życie, by czerpać z nich korzyści, radość i satysfakcję. Założenie szkoły tańca to fascynujące przedsięwzięcie, które wymaga starannego planowania i realizacji. Z racji tego, że nie jedno wdrożenie za nami, chcielibyśmy podzielić się z Wami kwestiami, na które warto zwrócić uwagę.

Chcesz wiedzieć jak założyć szkołę tańca?

Na początku to, co najtrudniejsze, bo będzie podstawą Twojej działalności, czyli planowanie.
Zrób to w kilku krokach, na spokojnie, konsultując się z grupą focusową.

  • Określ rodzaj tańca, który chcesz nauczać (np. taniec towarzyski, hip-hop, balet, a może chcesz mieć szkołę, w której będziecie mieć wielu trenerów reprezentujących różne style).
  • Zdefiniuj grupę docelową (dzieci, dorośli, zaawansowani, początkujący, pary).
  • Określ lokalizację swojej szkoły i solidnie zbadaj konkurencję w okolicy.
  • Przygotuj prognozę finansową, uwzględniającą koszty trenerów, wynajem sali, sprzętu itp.

Pamiętaj, że powodzenie Twojego biznesu będzie się w dużej mierze opierało na kompetencjach trenerów. Posiadanie odpowiednich kwalifikacji tanecznych i pedagogicznych jest kluczowe, ale niewystarczające. Charyzma jest sensem tej pracy, umiejętność porwania ludzi, przełamania ich barier.

W prowadzeniu biznesu musisz też poświęcić się odrobinę papierologii, co w przypadku artystycznych dusz bywa skomplikowane 😉 Wybierz odpowiednią formę prawną (np. firma jednoosobowa, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) i zarejestruj swoją firmę zgodnie z przepisami.

Później zaczyna się cała organizacja bieżąca. Wynajem lub zakup lokalu, odpowiednie jego wyposażenie i obsługa. Aby Twoja szkoła tańca przynosiła zyski, musi być interesująca. Więc skoro już wiesz, jak założyć szkołę tańca, skup się na tym, co potrafisz najlepiej.
Spięcie wszystkich szczegółów bardzo ułatwia aplikacja, którą sami opracowaliśmy, będąc pasjonatami i praktykami w tej dziedzinie.


Swiplo łączy w sobie wszystkie elementy, na które musisz zwracać uwagę:

  • Plan zajęć – dostępny online, łatwo edytowalny, dający możliwość szybkiego kontaktu z uczestnikami kursu i trenerami.
  • Karnety online – to już praktycznie must have dzisiejszych czasów, mało kto chce mieć portfel pełen kart lojalnościowych i wejściówek podczas, gdy telefon nosimy przy sobie praktycznie cały czas;
  • Rozliczenia godzin pracy – duże ułatwienie, ponieważ system spina kwestie wynagrodzeń, przez co nie musisz się martwić, czy ogarniesz godziny pracy swoich trenerów.
  • Powiadomienia push – sytuacje losowe są na stałe wpisane w naszą codzienność i pewnie zdajesz sobie sprawę, że niełatwo jest obdzwonić 30 osób, że w danym dniu zajęcia się nie odbędą. Znaleźliśmy na to sposób i w Swiplo informujemy wszystkich zainteresowanych jednocześnie.
  • Dostępność sal – jeżeli prowadzisz zajęcia na jednej sali, zwykle nie ma problemu, ale większe szkoły tańca muszą sprawnie poruszać się między dostępnymi salami. Pomogliśmy zrobić w tym porządek, przez co sprawdzisz dostępność danej przestrzeni online.

To tylko jedne z funkcjonalności, na które warto zwrócić uwagę. Po Twojej stronie będzie leżała dbałość o dobry kontakt z uczniami i ich rodzicami. Regularne informacje zwrotne i bieżący kontakt z pewnością Ci w tym pomogą. Mając tak dobrą organizację, po prostu stwórz różnorodny plan zajęć dostosowany do różnych grup wiekowych i poziomów zaawansowania. A potem – DZIAŁAJ w rytmie Swiplo. Zapraszamy na nasze social media.

Facebook
Twitter
LinkedIn